4 września 2020 By admin Off

Czym jest uTorrent?

Wszyscy wiemy, jak duże potrafią być pliki zawierające wysokiej jakości wideo, czy gry komputerowe. Aby przyspieszyć ich ściąganie powstał program uTorrent.

Jak działa uTorrent?

uTorrent to niewielkie narzędzie umożliwiające nam pobieranie plików z sieci P2P. Ściągnięcie torrentu, bo tak nazywają się pliki obsługiwane przez aplikację zajmuje tylko kilka sekund. Następnie, już po uruchomieniu programu możemy wybrać z dostępnej listy żądany torrent i bezpiecznie pobrać go na swój komputer w sposób o wiele bardziej komfortowy, niż przy wykorzystaniu klasycznej przeglądarki internetowej. Dowolnie możemy bowiem zarządzać pobieraniem, przerywać je i wznawiać w dowolnym momencie, nie tracąc przy tym pobranych danych. Możemy również dysponować plikami które już posiadamy, bezpośrednio z poziomu aplikacji.

Dlaczego warto korzystać z programu uTorrent?

Pobieranie plików przy wykorzystaniu omawianego programu jest o wiele bezpieczniejsze, niż ściągnięcie go z nieznanego źródła. Utorrent https://programy.net.pl/program,utorrent.html ostrzeże bowiem, gdy dostrzeże jakąkolwiek nieprawidłowość w pliku jeszcze przed jego otwarciem, dzięki czemu zmniejszy się ryzyko przypadkowej instalacji wirusa czy programu spyware.

Kolejnym plusem programu jest to, że korzystanie z niego jest całkowicie darmowe i anonimowe. Utorrent nie potrzebuje bowiem jakichkolwiek danych osobowych. Wreszcie, program ten sprawia, że pobieranie często staje się o wiele szybsze, ponieważ łącze BitTorrent z którego korzysta aplikacja nie obciąża w znaczący sposób serwerów.